Vanmiddag rond de klok van half drie werd door het uitrollen van de rode loper door de Groninger wethouder Philip Broersma het startsein gegeven voor een tijdelijk experiment. De gemeente en Co-creatie Paddepoel zijn zich aan het oriënteren om de verkeersdruk in onze wijken te ontlasten.
Een gedeelte van de Dierenriemstraat is tot 9 juli afgesloten voor het autoverkeer en is nu ingericht als plek om te lopen, fietsen, sporten een de plek kan gebruik worden als ontmoetingsplek.
De parkeerautomaat zit inmiddels onder de spinnenwebben nu de automaat inmiddels al een week niet in gebruik is.
Active Cities brengt met gemeenten kennispartners en burgers samen om Active mobiliteit in steden in de Noordzeeregio te prioriteren en stimulerende, leefbare en op mensenmaat gemaakte straten te creëren. Steden herontwerpen om actieve mobiliteit te stimuleren dus.
Niet iedereen is blij met de ontsluiting. Winkeliers zien een terugloop aan klanten, de apotheek is met de auto niet meer te bereiken en de bevoorrading van AH is naar wij begrepen niet naar wens.
Voor het overige staat de toegang naar de ingang van het winkelcentrum aan de Dierenriemstraat door de vele fietsers onder druk. Te weinig plekken om de fiets te stallen, het trottoir wordt als fietspad gebruikt en ben je met een scootmobiel dan wordt het manoeuvreren.
De vraag blijft door de afsluiting of er files gaan ontstaan rondom het winkelcentrum waardoor klanten gaan afhaken om het grootste winkelcentrum te gaan bezoeken.
Een suggestie: Gebruik de parkeerstrook om je fiets te stallen.
Foto’s: Jan Hendrik van der Veen – FocusGroningen