Vandaag, zaterdag 1 maart, werd de Groninger Rundvee Show voor de 2e keer gehouden in de HJC manege in Tolbert. Vanaf 9.15 uur werden koeien, pinken en kalveren gejureerd op exterieur, maar ook op toilet en showmanship.
De show werd om 15.00 uur afgesloten met een defilé van alle kampioenen.
Het succes van vorig jaar heeft gemaakt dat er meer ruimte gecreëerd is voor standhouders en publiek. In de professionele accommodatie presenteerden diverse bedrijven zich rondom de ringen. Dit maakte het tot een gezellige minibeurs waar publiek en bedrijven elkaar konden ontmoeten en natuurlijk konden genieten van mooie dieren.
De hoofdsponsors van deze 23e editie zijn ABN Amro, BTN de Haas, Siep van der Veen, Coöperatie CRV, Flynth, For Farmers Dealers Agro Noord, Tjoelker en Van Breden, Friesland Campina, Hollema Bouw en Loonbedrijf Stuut. Daarnaast zijn er nog vele andere sponsoren die een bijdrage leveren om er een gezellig evenement van te maken.
Rond 09.30 uur verschenen de eerste koeien in ring 1. In ring 2 werd gestart met de kalveren en de pinken. Bij de kalveren, die voorgebracht werden door kinderen, werd een kampioen beste toilet aangewezen. De oudere jeugd zal met een pink de strijd aangaan om exterieur, beste toilet en showmanship. De organisatie is trots op het feit dat ze een grote groep jeugd hebben kunnen enthousiasmeren voor dit evenement.
Tijdens het afsluitende defilé om 15 uur werd naast de algemeen kampioen melkgevend ook de algemeen kampioen niet-melkgevend bekend gemaakt. De jury van deze dag bestaat voor de koeien uit Jaap Jacobi uit Garyp. Jan Steegink uit Okkenbroek en Marieke Albring uit Drouwenermond namen dit jaar de keuring van de kalveren en pinken voor hun rekening. Alice Booij uit Noordwolde (Fr) trad op als speaker.
Foto’s: Jan Hendrik van der Veen